Styrelse

Styrelsen för Samarbetsorganisationen för flykting- och integrationsfrågor verksamhetsåret 2018:

Ordförande

Svante Forslund
Politiker
Enköpings kommun
Kontakt:
svante.forslund@samorgsofi.se

Vice ordförande

Martina Curenstam
Integrationssamordnare
Gislaveds kommun
Kontakt:
martina.curenstam@samorgsofi.se

Kassör

Eva Karlström
Integrationssamordnare
Borgholms kommun
Kontakt:
eva.karlstrom@samorgsofi.se

Ledamot

Stefan Bergqvist
Integrationsutvecklare
Karlskoga kommun
Kontakt:
stefan.bergqvist@samorgsofi.se

Ledamot

Edin Rujovic
Enhetschef
Varbergs kommun
Kontakt:
edin.rujovic@samorgsofi.se

Ledamot

Peter Illi
Utvecklare
Eskilstuna kommun
Kontakt:
peter.illi@samorgsofi.se

Valberedning

Tony Haddad, ordförande, flyktinghandläggare, Hallstahammars kommun. Kontakt: tony.haddad@samorgsofi.se

Rabie Aldeeb, integrationssamordnare, Eskilstuna kommun. Kontakt: rabie.aldeeb@samorgsofi.se