Styrelse

Styrelsen för Samarbetsorganisationen för flykting- och integrationsfrågor verksamhetsåret 2018:

Ordförande

Svante Forslund, politiker, Enköpings kommun. Kontakt: svante.forslund@samorgsofi.se

Vice ordförande

Martina Curenstam, integrationssamordnare, Gislaveds kommun. Kontakt: martina.curenstam@samorgsofi.se

Kassör

Eva Karlström, integrationssamordnare, Borgholms kommun. Kontakt: eva.karlstrom@samorgsofi.se

Ledamot

Stefan Bergqvist, integrationsutvecklare, Karlskoga kommun. Kontakt: stefan.bergqvist@samorgsofi.se

Ledamot

Edin Rujovic, enhetschef, Varbergs kommun. Kontakt: edin.rujovic@samorgsofi.se

Ledamot

Peter Illi, kommunikationsstrateg, Eskilstuna kommun. Kontakt: peter.illi@samorgsofi.se

Valberedning

Tony Haddad, ordförande, flyktinghandläggare, Hallstahammars kommun. Kontakt: tony.haddad@samorgsofi.se

Rabie Aldeeb, integrationssamordnare, Eskilstuna kommun. Kontakt: rabie.aldeeb@samorgsofi.se